قرارداد فروشندگان

قرارداد فروشندگان

فروشنده عزیز، در راستای اجرای بهینه قرارداد فی مابین و تسهیل ارائه خدمات بهتر به مشتریان، قرارداد همکاری با بازار شهر به صورت الکترونیک در اختیار شما قرار گرفته و در صورت مطالعه و تایید شما، از لحاظ قانونی الزام آور می باشد.

بازار شهر حق تغییر مفاد قرارداد را در هر زمانی داشته و این تغییرات و هم چنین اطلاعیه ها و ابلاغیه ها توسط بازار شهر در پنل فروشندگان اعلام می شود که به منزله ی ابلاغ به فروشنده می باشد.

فروشندگان متعهد هستند تمامی اطلاعیه ها را با دقت مطالعه نموده و طبق آن عمل نمایند.

تغییرات به طور خودکار روی پنل اختصاصی فروشنده قرار گرفته و به منزله ی اصلاحیه و الحاقیه قرارداد محسوب شده و فروشنده متعهد به رعایت مقررات به روز شده می باشد و نیاز به هیچ گونه تشریفات دیگری جهت امضا و ابلاغ نمی باشد.

لطفا توجه فرمایید که:

عدم پذیرش قرارداد همکاری به منزله عدم تمایل شما به همکاری با بازار شهر تلقی شده و تا زمان پذیرش قرارداد امکان استفاده از پنل فروشندگان برای شما میسر نمی باشد.

تبصره و قوانین قرار داد فروشندگان بازار شهر :

بازار شهر در راستای رسالت خود در جهت حمایت از بنگاه های اقتصادی کوچک، توسعه کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار مجازی، مطابق مواد 10 و 219 قانون مدنی، بر اساس تعامل مشترک و حسن نیت و مفاد ذیل اقدام به انعقاد قرارداد می نماید.

 • ماده 1. طرفین قرارداد

  بازار شهر به نشانی اینترنتی www.Bazar-e-Shahr.com ، که از این پس در این قرارداد به اختصار «بازار شهر » نامیده می‏شود و طرف دوم که شما فروشنده ی گرامی می باشید.

 • ماده 2. تعاریف

  2-1- کالای معیوب:

  عبارت است از هر گونه کالا یا هر بخش یا جزیی از آن که دارای ایراد، نقص، صدمه و یا دارای گارانتی غیر معتبر یا حسب مورد فاقد گارانتی، گواهی، مجوز یا پروانه هایی که قانوناً جهت فروش آن کالا الزامی است باشد.

  2-2- کالای تقلبی یا غیراصل:

  کالاهای ذیل، کالای تقلبی یا غیراصل محسوب می شوند: کالایی که با برند یا مدل اصلی آن کالا از نظر نام متشابه اما از نظر اصالت متفاوت است و یا هرگونه کالایی که از نظر جعبه، بسته بندی، جنس، کیفیت و غیره با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید که کالاهای اصل را به فروش می رسانند (مانند سایت اصلی برند یا شرکت های وارد کننده ی قانونی) مغایرت داشته باشد و هم چنین در سایت بازار شهر در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده ولی کالای فروخته شده با نمونه ی اصلی کالا مغایرت داشته باشد.

  کالاهایی که در آنها شماره سریال، مدل، برچسب یا سایر نشان‏های شناسایی و یا مشخصات کالا، قطعات و اجزای آنها و یا بسته  بندی یا هرگونه نوشته‏ای در روی آنها به طور غیرمجاز از جانب تولیدکننده، توزیع  کننده یا فروشنده کالا و یا هر شخص دیگر، محو، تغییر، جایگزین و یا به هر شکلی دستکاری شده باشند؛ کالاهای مغایر با مقررات قوانین و مقررات و ضوابط و استانداردهای دولتی،عمومی و صنفی به ویژه مقررات بهداشتی؛ کالاهای ناقض حقوق اشخاص ثالث از جمله حقوق مالکیت فکری.

  2-3- کالای قاچاق:

  کالایی است که دارای مدارک و مستندات رسمی قابل ارائه دال بر ورود و ترخیص آن از مبادی قانونی و گمرک رسمی کشور نبوده یا هر کالایی که وفق قوانین و مقررات جاری کشور از جمله تبصره ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده، قاچاق محسوب شود.

  2-4- بازار آنلاین و بازار آفلاین:

  بازار آنلاین بازاری است که در آن کالا در بستر اینترنت و به صورت برخط (آنلاین)، عرضه می شود و به فروش می رسد. بازار آفلاین بازاری است که در آن، کالا مستقل از اینترنت و به صورت سنتی در فروشگاه ها و مراکز توزیع عرضه می شود و به فروش می رسد.

  2-5- پنل سلر سنتر (Seller Center Panel):

  فضای مجازی با درگاه اختصاصی هر فروشنده است که از سوی بازار شهر به فروشنده برای عرضه و فروش کالا تخصیص داده می شود.

  2-6- درگاه اینترنتی:

  وب سایت بازار شهر به آدرس www.Bazar-e-Shahr.com می باشد.

  2-7- گارانتی معتبر:

  گارانتی معتبر آن است که توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان شناسایی شده و دارای مجوزهای قانونی مربوطه باشد.

  2-8- پنل DKMS:

  پنل پروموشن، فضای مجازی با درگاه اختصاصی هر فروشنده است که از سوی بازار شهر به فروشنده برای ساخت یا شرکت در پروموشن تخصیص داده می شود.

  2-9- بازار شهر:

  مجموعه ی خرید و فروش آنلاین و با نشانی اینترنتی www.Bazar-e-Shahr.com می باشد.

  2-10- فروشنده:

  هر شخصی است که با تایید این قرارداد به شرح پیوست نسبت به فروش محصولات و کالاهای خود از طریق درگاه اینترنتی اقدام می نمایید.

  2-11- قرارداد:

  قرارداد همکاری منعقده بین بازار شهر و فروشنده، بر اساس شرایط این قرارداد حاضر و به شرح پیوست است.

 • ماده 3. موضوع قرارداد

  عبارت است از واسطه گری در فروش محصولات و کالاهای فروشنده به خریداران از طریق در اختیار قرار دادن درگاه اینترنتی.

 • ماده 4. مدت قرارداد و تبصره 1.

  از تاریخی که در ادامه ثبت خواهد شد، تا پایان سال جاری می باشد.

  تبصره 1:

  این قرارداد در پایان مدت برای مدت مشابه بصورت خود به خود به مدت یک سال تمدید خواهد شد مگر این که یکی از طرفین حداقل یک هفته قبل از انقضاء مدت عدم تمایل خود را نسبت به تمدید به طرف دیگر اعلام نماید.

  در صورت عدم اعتبار یا اتمام گواهی ارزش افزوده در زمان مشخص و مقرر تمدید نشده و فروشنده امکان فروش از طریق پنل را نداشته و به تشخیص بازار شهر پرداخت های فروشنده متوقف خواهد شد.

 • ماده 5. کمیسیون و هزینه های فروش

  5-1- کمیسیون بازار شهر:

  درصدی از بهای فروش کالا است که بابت عرضه کالا در درگاه اینترنتی بازار شهر و به شرح مندرج در جدول کمیسیون ها در پنل فروشنده به بازار شهر تعلق می گیرد. نظر به اینکه درصد مذکور پیش از درج کالا در پنل برای فروشنده قابل رویت است، فروشنده با ثبت و یا درج کالا در پنل، درصد مذکور را نیز به عنوان حق الزحمه و کمسیون بازار شهر تائید می کند و می پذیرد. بازار شهر می تواند نسبت به وصول کمیسیون خود از محل مطالبات فروشنده به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه اقدام نماید.

  5-2- هزینه های جانبی مربوط به :

  خدمات تبلیغاتی، تولید محتوا و تصویربرداری برای کالا، استفاده از پنل مخصوص مشتریان، هزینه های مرجوعی، هزینه چاپ لیبل در انبارهای بازار شهر ( در صورت ارسال محموله بدون لیبل یا با لیبل ناخوانا به انبار )، همچنین جریمه ها ( بر اساس ضوابط کاری بازار شهر به شرح مندرج در این قرارداد و نیز ضوابط مندرج در پنل فروشندگان ) و هزینه های جانبی مربوط به همه مراحل بسته بندی، ارسال کالا به انبار بازار شهر ( از قبیل بیمه، حمل و سایر هزینه های مربوطه )، انبار داری و ارسال کالا برای مشتری ( بر اساس ضوابط کاری بازار شهر )، به شرح مندرج در جدول هزینه ها به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه به عهده فروشنده بوده و از فروشنده دریافت خواهد شد.

 • تبصره 2:

  امکان تغییر کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها در هر زمان توسط بازار شهر در پنل فروشندگان وجود دارد و فروشنده قادر به مشاهده سوابق تغییرات آن خواهد بود.

  تغییرات در کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها دو روز قبل از اعمال از طریق پنل فروشندگان یا ایمیل به اطلاع فروشنده خواهد رسید و ادامه روند فروش توسط فروشنده پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید است و درحکم اصلاحیه این قرارداد است که خود به خود با ادامه روند فروش مورد توافق طرفین قرار گرفته است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه ای برای لازم الاجرا بودن ندارد.

 • تبصره 3:

  فروشنده متعهد شد جهت آگاهی از هرگونه تغییرات، هر روز پنل فروشندگان خود را مشاهده کند و بازار شهر هیچگونه مسئولیتی نسبت به ادعای عدم آگاهی فروشنده از تغییرات نداشته و فروشنده ملزم به تبعیت از تغییرات است.

  هرگونه اصلاحیه یا الحاقیه یا تغییر از جمله تغییرات در هزینه ها و جریمه ها، در پنل فروشنده قرار خواهد گرفت و اطلاعیه از طریق پنل یا پست الکترونیک فروشنده به نشانی مندرج در پنل ارسال خواهد شد.

  تغییرات فوق ظرف دو روز از تاریخ ارسال اطلاعیه و تغییرات پنل لازم الاجرا خواهد بود مگر اینکه فروشنده ظرف مهلت مذکور عدم موافقت خود را اعلام نموده باشد، که در اینصورت قرارداد فسخ خواهد شد.

 • ماده 6. نحوه اجرای قرارداد

  6-1- قرارداد ها متناسب با مدت مندرج در آن به صورت اتوماتیک تمدید می شود.

  در صورت عدم تمایل هریک از طرفین مبنی بر تمدید اتوماتیک قرارداد، مراتب باید از یک هفته قبل از انقضا به صورت کتبی به طرف دیگر اعلام گردد.

  در صورت عدم اعتبار گواهی ارزش افزوده قرارداد تمدید نشده و فروشنده امکان فروش از طریق پنل را نداشته و به تشخیص بازار شهر پرداخت های فروشنده متوقف خواهد شد.

  6-2- سفارشات خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل فروشندگان، برای وی قابل رؤیت است و فروشنده موظف است سفارشات ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته بندی کرده و به انبار بازار شهر یا نشانی مشتری در صورت تأیید بازار شهر در پنل، ارسال نماید.

  نشانی انبار بازار شهر به فروشنده اعلام خواهد شد و در صورتی که نشانی اعلام شده تغییر یابد بازار شهر به فروشنده اعلام خواهد کرد و فروشنده مکلف به تبعیت از تغییرات بعدی است.

  لازم به ذکر است در حال حاضر به دلیل سرعت بخشیدن به ارسال ها و تأمین نیاز مشتریان ارسال محصول به انبار حذف شده است و بخش حمل و نقل بازار شهر جهت دریافت سفارش ثبت شده به فروشگاه شما به آدرس اعلامی در پنل فروشندگان مراجعه می کند.

  6-3- نگهداری کالای مشتریان در انبار بازار شهر به صورت امانی بوده و غیر از تعدی یا تفریط، مسئولیتی متوجه بازار شهر نمی باشد.

  هزینه نگهداری وفق جدول مندرج در پنل محاسبه و از فروشنده دریافت می شود.

  بازار شهر می تواند کلیه مطالبات خود ناشی از این بند یا سایر مفاد این قرارداد را راساً از محل مطالبات فروشنده کسر نماید و یا طبق تبصره 9 ماده 10 عمل نماید.

  در هر صورت حق مطالبه مابقی و یا کلیه ی هزینه ها و مطالبات بازار شهر از طریق مراجع قضایی برای بازار شهر وجود دارد.

  6-4- این قرارداد حق انحصاری جهت فروش برای فروشندگان ایجاد نمی نماید و هیچ گونه اعتراضی نسبت به فروش کالا و نیز بهای کالاهای در حال فروش توسط فروشندگان دیگر، قابل استماع نمی باشد.

  6-5- وجه ناشی از فروش کالا توسط خریدار به حساب بازار شهر واریز می شود و مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی و رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان بر عهده بازار شهر است که بازار شهر مطابق رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان برای کالای فروش رفته به نیابت از فروشنده، فاکتور فروش موضوع قانون مالیات های مستقیم را صادر و برای مشتری ارسال می نماید.

  و نیز صورت حساب خدمات ارائه شده از سوی بازار شهر به فروشنده، توسط بازار شهر به نام فروشنده صادر می شود. بازار شهر درآمد های حاصل از ارائه خدمات خود به فروشنده و قرارداد های منعقده با فروشنده را جهت رعایت مفاد مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم، به سازمان امور مالیاتی گزارش خواهد کرد. در صورتی که فروشنده به اطلاعات طرف حساب جهت صدور فاکتور نیاز داشته باشد، باید از ابتدای سال مالی 1398 فاکتورهای خود را به نام بازار شهر و بابت سال مالی 97 به نام بازار شهر مجازی صادر کند.

  6-6- با تایید این قرارداد فروشنده به بازار شهر مخیرا وکالت می دهد که جهت رضایت مندی خریداران، نیابتا از طرف فروشنده اقدام به صدور فاکتور در خصوص اقلامی که توسط فروشنده در فضای مجازی مذکور به فروش می رسد نماید.

  لازم به ذکر است که فروشنده کلیه ی مسئولیت های ناشی از صدور فاکتور مذکور و فروش کالا بر روی وبسایت بازار شهر را بر عهده داشته و در صورت لزوم، متعهد به حضور و پاسخگویی در مراجع اداری و قضایی بوده و هم چنین ضامن جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و بازار شهر می باشد و شرکت بازار شهر در خصوص موارد فوق فاقد هرگونه مسئولیتی می باشد.

  6-7- قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت گذاری ( با توجه به قوانین و مقرارات اعلامی از طرف سازمان های نظارتی و یا لیست قیمت مصوب مورد تایید اتحادیه ها و یا سازمان های مرتبط و هم چنین قوانین قیمت گذاری بازار شهر ) در پنل فروشندگان، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می شود.

  لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده، بر عهده فروشنده است.

  به موجب این قرارداد، فروشنده به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود در درگاه اینترنتی بازار شهر کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.

  6-8- در صورتی که فروشنده مشمول مالیات بر ارزش افزوده بوده و دارای گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده بارگذاری شده در پنل باشد، متعهد است.

  در صورت پایان تاریخ اعتبار گواهینامه مذکور، نسبت به تمدید آن و بارگذاری نسخه معتبر در پنل اقدام نماید. درصورت عدم بارگذاری گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده معتبر تا قبل از پایان تاریخ اعتبار گواهینامه قبلی، پرداخت های فروشنده از تاریخ پایان اعتبار گواهینامه مسدود خواهد شد تا زمانی که فروشنده گواهینامه معتبر در پنل بارگذاری کند.

  لازم به ذکر است که فروشنده ای که مشمول مالیات بر ارزش افزوده باشد، پس از اتمام اعتبار گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده هم چنان مشمول مالیات ارزش افزوده بوده و با تمدید گواهینامه، تاریخ آغاز گواهی جدید از تاریخ مشمولیت شخص حقیقی یا حقوقی خواهد بود. در صورت عدم تمدید گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده و لغو قرارداد از سمت فروشنده یا بازار شهر، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده از حساب فروشنده کسر شده و مابقی پس از کسر وجوه التزام و خسارات به ایشان پرداخت خواهد شد.

  6-9- در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای مذکور در ماده 9 در خصوص عرضه کالای ناموجود می شود. درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده است.

  6-10- فروشنده اظهار می نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی بازار شهر، حقوق مالکیت فکری یا سایر حقوق و امتیازات مکتسبه متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است.

  و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود و باید کلیه خسارات وارده به بازار شهر را در این خصوص جبران نماید.

  6-11- نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت، نام تجاری اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می باشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست.

  و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود.

  در صورتی که فروشنده ظرف مدت 3 روز از اعلام بازار شهر مبنی بر مراجعه جهت پاسخگویی به مراجع مربوطه مراجعه ننماید، موظف به پرداخت وجه التزام روزانه (طبق ماده 9) به بازار شهر می باشد.

 • ماده 7. تعهدات و حقوق فروشنده

  7-1- فروشنده متعهد است مدارک درخواست شده در خصوص احراز هویت و مدارک موثق و معتبر ثبتی و نیز گواهینامه های صنفی، حرفه ای، بهداشتی (در صورت لزوم)، استاندارد و سایر مدارک به شرح پنل را بارگذاری و در صورت لزوم آن ها را به روزرسانی نماید.

  عدم بارگذاری یا به روزرسانی اسناد به طور صحیح، علاوه بر ایجاد حق فسخ برای بازار شهر ( پس از اخطار رفع نقص ) این حق را برای بازار شهر ایجاد می کند که کلیه پرداخت ها را تا زمان رفع نواقص مدارک معلق و دسترسی فروشنده را به پنل فروشندگان قطع نماید.

  7-2- فروشنده حقیقی می تواند همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با بازار شهر معرفی نماید.

  7-3- فروشنده حقوقی موظف است همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با بازار شهر معرفی نماید.

  7-4- فروشنده متعهد به رعایت تمامی اصول و مقررات قانون رقابت و شرایط خاص صنفی مرتبط با فعالیت خود می باشد.

  7-5- فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفی کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی بازار شهر ارائه نماید.

  فروشنده مسئولیت صحت اطلاعات و تضمین اصالت و کیفیت خدمات را شخصاً بر عهده دارد و بدین وسلیه متعهد گردید در قبال تخلفات خود علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی، بازار شهر را در قبال مسئولیت و هزینه هرگونه دعوای طرح شده توسط ثالث مصون نماید.

  7-6- فروشنده متعهد می شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال نماید، و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد.

  در غیر این صورت بازار شهر می تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را (براساس ماده 9) از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید.

  علاوه بر این بازار شهر می تواند اقدام به قطع همکاری کند. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی بازار شهر درخصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات از محل مطالبات و تضامین فروشنده نمی باشد.

  7-7- از آنجا که طبق مقررات قانون تجارت الکترونیک، فروشنده متعهد به رعایت مهلت هفت روزه جهت انصراف مشتری و استرداد کالا می باشد، فروشنده با تایید تعهدات ناشی از مقررات موصوف و سایر مقررات مربوط به این نوع تجارت، متعهد می باشد کالاهای مرجوعی را بپذیرد.

  مسئولیت هرگونه تخلف از این مقررات با فروشنده بوده و فروشنده متعهد به پاسخگویی به دعاوی می باشد. حتی اگر مشتریان به هر دلیل دعاوی خود را در خصوص عدم رعایت موازین قانونی علیه بازار شهر طرح کنند و تحت هر شرایطی بازار شهر به دلیل عملکرد مرتبط با فروشنده منفرداً یا متضامناً محکوم گردید، فروشنده موظف است علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی بازار شهر را درخصوص موضوعات قضائی و هزینه ها و خسارات آن مصون نماید و این هزینه ها را مسترد نماید.

  7-8- فروشنده در صورت اعلام مشتری مبنی بر عیب، کاستی یا نقص کالا، متعهد به اجرای صحیح تعهدات و پاسخگویی به مشتری و جلب رضایت وی بر اساس نظر بازار شهر است و در صورت درخواست مشتری نسبت به جایگزین کردن یا رفع نقص آن، ظرف مدت 2 روز کاری اقدام نماید.

  چنانچه فروشنده ظرف مدت مذکور اقدام لازم را معمول نداشته یا مشتری با پس دادن کالا تقاضای استرداد وجه را داشته باشد، بازار شهر نسبت به عودت وجه به مشتری اقدام می نماید و فروشنده بدینوسیله حق هرگونه اعتراض نسبت به استرداد وجه به مشتری و عدم استرداد کالا از سوی خریدار را از خود سلب و ساقط می نماید.

  فروشنده می پذیرد هزینه ناشی از استرداد کالاهای معیوب یا ناقص توسط مشتری، از مطالبات فروشنده کسر و توسط بازار شهر برداشت خواهد شد.

  7-9- فروشنده اعلام و اقرار می نماید مالک قانونی کالاهای معرفی شده بوده و مجاز به فروش آنها است و ضمناً کالاهای ارائه شده را از مجاری و طرق قانونی تأمین کرده و دارای فاکتور خرید معتبر می باشد و متعهد می شود.

  هیچ گونه کالای قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی یا تاریخ گذشته یا بدون تاریخ و مجوز را را تحویل مشتری ندهد و تضمین می کند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال شده به نحو صحیح و قانونی قیمت گذاری و با رعایت حقوق مالکیت فکری عرضه شده است.

  و جزء کالاهای مجاز و قانونی و بهداشتی بوده و درصورت وارداتی بودن از مبادی قانونی ترخیص و وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی و مجوزهای وارداتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به بازار شهر یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد.

  در غیر این صورت کلیه مسئولیت های قضایی و قانونی و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص و مراجع ذی صلاح از جمله و نه منحصراً شامل گمرکات، تعزیرات و اداره مالیات بر عهده فروشنده خواهد بود و فروشنده موظف است درصورت محکومیت یا الزام قانونی بازار شهر به پرداخت خسارت یا جریمه، علاوه بر پرداخت آنها، جریمه ای مطابق با ماده 9 به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد نیز به بازار شهر پرداخت نماید. فروشنده ضمن تضمین موارد فوق، بدینوسیله می پذیرد که در صورت تخلف، بازار شهر می¬تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید و فروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

  7-10- فروشنده متعهد می شود که هیچ گونه کالای تقلبی یا غیراصل را به عنوان کالای اصل در سایت درج نکرده و تحویل مشتری ندهد.

  در غیر این صورت فروشنده موظف است مطابق ماده 9، هرگونه وجه التزام عدم انجام تعهد را به بازار شهر پرداخت نماید و در این صورت، بازار شهر می¬تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید و فروشنده بدینوسیله حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

  7-11- فروشنده تضمین می‏کند که اولاً تنوع، تعداد، قیمت، کیفیت، مشخصات و عملکرد معمول کالاها به ترتیب اعلام شده در درگاه اینترنتی است و کالاها با اطلاعات انتشار یافته در مورد آن ها کاملاً تطبیق دارد، ثانیاً کلیه کالاها در بسته بندی مطابق با استاندارد بازار شهر ( و در صورت فقدان استاندارد خاصی از سوی بازار شهر، در بهترین بسته بندی معمول در رویه تجاری برای آن نوع کالا و مسیر حمل ) تحویل داده خواهد شد، ثالثاً، کالاهای فروخته شده به هیچ عنوان کالاهای دست دوم (ریپک یا غیرآکبند)، مرجوعی (ریفرش) و یا مجددا فروخته شده نمی باشد.

  فروشنده مسئول جبران خسارات وارده و دعوای طرح شده از سوی مشتریان در خصوص موارد مذکور در این بند خواهد بود و مسئولیتی در این خصوص متوجه بازار شهر نخواهد بود.

  7-12- فروشنده متعهد است نظر بازار شهر را در مورد کاستی ها و نقایص بسته¬ها پذیرفته و اقدامات لازم را در خصوص رفع نقص ظرف مدت 24 ساعت به عمل آورد.

  در صورت عدم رفع نقص، فروشنده متعهد به جبران خسارات وارده به بازار شهر و مشتری ( براساس ماده 9 ) حسب اعلام بازار شهر و پرداخت خسارات ناشی از تأخیر در انجام تعهد است.

 • ماده 7. تعهدات و حقوق فروشنده

  ادامه ماده 7:

  7-13- فروشنده مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی ( موجود در پنل ) نیازی به صدور صورتحساب فروش موضوع آئین نامه اجرایی ماده 95 قانون مالیات های مستقیم ندارد و فروش های صورت پذیرفته توسط بازار شهر به نیابت از خود را در سامانه معاملات فصلی به نام خود ارسال خواهد نمود.

  7-14- فروشنده موظف است در خصوص کالاهای ملزم به داشتن گارانتی، کالا را با گارانتی مجاز در پنل عرضه نماید. تاریخ شروع گارانتی از زمان صدور فاکتور توسط بازار شهر آغاز می شود.

  و فروشنده موظف است اعتبار گارانتی را از زمان فروش کالا محاسبه کند. در غیر این صورت مسئولیت پاسخگویی به ادعا های اشخاص ثالث ( اعم از مشتری و سایر اشخاص و مراجع ) را بر عهده دارد.

  7-15- فروشنده اعلام و اظهار می دارد که در زمان انعقاد این قرارداد، مشمول هیچ ممنوعیت قانونی برای انعقاد قرارداد نمی باشد و چنان چه در هر زمانی به هر دلیلی مشمول ممنوعیت قرار گرفت، متعهد به اعلام ممنوعیت قانونی خود جهت اخذ تصمیم مقتضی به بازار شهر می باشد.

  در صورت عدم اعلام ممنوعیت، فروشنده مسئول عواقب قانونی آن و جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و بازار شهر خواهد بود و بازار شهر هیچ مسئولیتی نداشته و نخواهد داشت.

  7-16- اگر در جریان تحویل، قبول، استفاده یا دسترسی به کالاها، خسارت مالی یا آسیب و جراحات شخصی ناشی از تقصیر یا عدم مراقبت در تولید، بسته بندی یا تحویل کالا رخ دهد از جمله مواردی چون استاندارد پایین، معیوب یا مضر بودن اجزای تشکیل دهنده ی کالا، آلودگی کالا یا هرگونه قصور و تقصیر از ناحیه فروشنده، فروشنده در مقابل بازار شهر، کارکنان و نمایندگان وی و خریدار و اشخاص ثالث مسئول جبران کلیه خسارات وارده خواهد بود.

  7-17- فروشنده متعهد است صرفاً کالاهای موجود در انبار را در پنل فروشندگان اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود در پنل فروشندگان به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به بازار شهر و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی و قانونی خواهد بود.

  در این حالت بازار شهر بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی مندرج در ماده 9، راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود.

  7-18- فروشنده متعهد به حفظ محرمانگی نام کاربری و رمز عبور پنل فروشندگان بوده و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کلیه اقدامات لازم از جمله تغییر رمز عبور در دوره های متعارف و عدم افشای آن به اشخاص ثالث را مبذول خواهد داشت.

  بدیهی است مسئولیت هرگونه سهل انگاری در حفظ نام کاربری و رمز عبور، مسئولیت های ناشی از استفاده از رمز عبور و به طور کل، کلیه ی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز عبور انجام می پذیرد بر عهده فروشنده می باشد.

  در صورت بروز هر گونه مشکل یا تخلف یا سوء استفاده اشخاص ثالث، فروشنده مسئول و پاسخگوی نهادها و مراجع ذیربط و جبران هرگونه خسارت احتمالی وارده است و باید در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید.

  فروشنده موظف است هرگونه مشکل احتمالی را سریعاً به بازار شهر اعلام نماید و جهت حل و فصل آن همکاری لازم را داشته باشد. در غیر این صورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از پنل یا خسارات ناشی از آن بر عهده فروشنده است.

  7-19- فروشنده متعهد است مقررات لازم الاجرا علی الخصوص قانون تجارت الکترونیک و نظامات مختص این قانون ( از جمله ارائه کالاهای سالم به مشتری، حفظ مهلت هفت روزه انصراف، ارائه اطلاعات دقیق و جامع در مورد کالای عرضه شده در فضای مجازی ) و قوانین و مقررات مالیاتی، صنفی، جرائم رایانه ای و مجازات اسلامی و نیز قوانین و مقررات تعزیرات و امور گمرکی و صادرات و واردات و مبارزه با قاچاق را رعایت نماید و هم چنین تأیید می نماید که مجوزهای قانونی و توانایی های لازم را برای این فعالیت ها دارا می باشد. فروشنده ضمن آگاهی به این موضوع حق خود در خصوص هرگونه ادعای جبران خسارات را سلب و ساقط می نماید.

  7-20- فروشنده موظف است در درج محتوای کالا در پنل خود، کلیه ی مقررات و شئون اخلاقی، اسلامی و قانونی را رعایت نموده و بدین وسیله مسئولیت هرگونه پاسخگویی در این خصوص به مراجع ذی صلاح یا اشخاص ثالث را می پذیرد.

  7-21- در صورت تخلف از هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد، فروشنده باید خسارات وارده به بازار شهر را جبران نماید و با تایید این قرارداد می پذیرد در صورت بروز تخلف و عدم رعایت مفاد این قرارداد، بازار شهر می تواند به تشخیص خود راساً نسبت به قطع پنل اقدام نماید.

  7-22- مطالبات فروشنده خواه ناشی از این قرارداد، خواه ناشی از هر منشا دیگر، نزد بازار شهر از جمله تضامین می¬باشد و بازار شهر می تواند هر یک از مطالبات خویش، هزینه ها و خسارات را راساً از محل مطالبات وی یا هر یک از تضامین نزد خود وصول نماید.

  7-23- فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین نخواهد داشت و بازار شهر حق واگذاری را برای خود محفوظ می دارد.

  7-24- فروشنده موظف است کالاهای خود را با برچسب گذاری صحیح تحویل بازار شهر نماید. درصورتی که کالا بدون برچسب مذکور به انبار بازار شهر ارسال شود، کالا دریافت نخواهد شد و به هزینه فروشنده عودت می گردد.

  چنانچه کالا توسط شخصی به غیر از فروشنده ( پست/ پیک )، بدون برچسب گذاری صحیح و مشخص بودن نام و نشانی فروشنده به هر علت به انبار بازار شهر وارد شود، بازار شهر مسئولیتی درقبال این نوع کالاهای بدون مشخصات و برچسب صحیح نخواهد داشت.

  پس از اعلام به فروشنده در صورت قابل شناسایی بودن، فروشنده موظف است کالاهای مذکور را به هزینه خود استرداد نماید و تا حداکثر 24 ساعت پس از اعلام بازار شهر، کالای جدید با برچسب گذاری صحیح را به انبار بازار شهر ارسال نماید.

  7-25- فروشنده موظف است نسبت به کالاهای عودت شده از سوی مشتریان، کالاهای معیوب، کالاهایی که در اثنای همکاری فروش آن ها ممنوع و غیر قانونی شده است یا به هر علت موظف به استرداد آن می باشد، اقدامات لازم نسبت به تحویل کالا از انبار بازار شهر را ظرف مدت 45 روز پس از اعلام بازار شهر به ایشان از طریق پنل یا ایمیل، انجام دهد.

  در صورت مراجعه فروشنده ظرف مهلت مقرر جهت استرداد کالاهای بندهای فوق، ابتدا هزینه های انبارداری و خسارات و وجوه التزام راساً توسط بازار شهر از مطالبات وی کسر و برداشت می شود و سپس کالا به ایشان عودت می گردد.

  اگر فروشنده مشمول خدمات ارسال بازار شهر باشد، کالا توسط بازار شهر به ایشان ارسال می شود در غیر این صورت باید شخصاً برای دریافت کالا مراجعه نماید.

  7-26- درصورت تکرار نقض تعهد به مدت سه بار، بازار شهر می تواند ضمن قطع دسترسی فروشنده به پنل حسب صلاحدید نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه وجوه التزام و خسارات نخواهد شد.

  7-27- در صورتی که فروشنده جهت دریافت و استرداد کالا های شرح زیر اقدام ننماید:

  •  کالاهای بدون برچسب صحیح،
  • کالاهایی که فروشنده تقاضای استرداد آن از انبار را نموده است،
  • کالاهای عودت شده از سوی مشتریان،
  •  کالاهای معیوب،
  • کالاهایی که در اثنای همکاری فروش آن ها ممنوع و غیر قانونی شده است،
  • یا کالاهایی که به هر علت با توجه به مفاد این قرارداد، موظف به استرداد آن می باشد،

  بازار شهر مسئولیتی جهت نگهداری این نوع کالا ها نخواهد داشت و اگر ظرف 14 روز پس از ارسال اخطار به فروشنده از طریق پنل یا ایمیل مبنی بر تخلیه ی کالاها از انبار بازار شهر فروشنده نسبت به استرداد کالاها اقدام ننماید، پرداخت کلیه ی صورتحساب های فروشنده را متوقف نموده تا زمانی که فروشنده نسبت به استرداد کالاهای فوق الذکر اقدام نماید.

  هم چنین در صورتی که ظرف 45 روز پس از ارسال اخطار به فروشنده از طریق پنل یا ایمیل نسبت به استرداد کالاها اقدام ننماید، بازار شهر عدم استرداد کالاها را به منزله اعراض فروشنده از کالاهای فوق الذکر تلقی نموده و فروشنده نیز با تایید این قرارداد،

  این اختیار را به بازار شهر می دهد تا کالای موجود در انبار را به نفع خود ضبط نموده و مطالبات خود را از محل آن برداشت کند. در این صورت فروشنده حق هرگونه ادعا و اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

  7-28- فروشنده متعهد به معرفی نماینده خود جهت آموزش و توجیه در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی می باشد.

  متعاقباً فروشنده با استفاده از پنل اعلام و اقرار می نماید که آموزش های لازم را فراگرفته و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه بازار شهر طرح نماید.

 • تبصره 4:

  اگر روز پرداخت مصادف با پنجشنبه باشد، پرداخت در روز قبل یعنی چهارشنبه انجام خواهد شد.

  اگر روز پرداخت مصادف با جمعه یا تعطیلات رسمی باشد، پرداخت در روز کاری بعدی انجام خواهد شد.

 • تبصره5:

  کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی بازار شهر همراه مالیات بر ارزش افزوده آنها محاسبه و از فروشنده دریافت خواهد شد.

 • تبصره6:

  فروشنده موظف به معرفی شماره حساب با کد شبا منطبق با نام خود، به بازار شهر می باشد.

  وجوه فوق الذکر صرفا به شماره حسابی که کد شبای آن به نام فروشنده است واریز خواهد شد.

  در صورت عدم اعلام فروشنده و یا عدم تطابق نام فروشنده و صاحب کد شبا، بازار شهر مسئولیتی در تاخیر و یا عدم پرداخت وجوه ندارد.

 • ماده 8. تعهدات و حقوق بازار شهر

  8-1- بازار شهر به عنوان واسطه فضای مجازی کسب و کار و خدمات دهنده در خصوص امور جانبی و امین در نگهداری وجوه پرداختی حاصل از فروش، همکاری لازم را با فروشنده در راستای عرضه کالاهای موضوع قرارداد در درگاه اینترنتی ( معرفی، توصیف و عکس گذاری، ارسال آنها به مشتریان بالقوه و سایر خدمات به شرح مقرر در پنل فروشنده ) با اخذ هزینه های مربوط مبذول خواهد داشت.

  8-2- طراحی درگاه اینترنتی، تعیین جایگاه کالا، نحوه معرفی، شیوه نمایش و تبلیغ کالا درصورت درخواست فروشنده در قبال دریافت هزینه های مربوطه به شرح جدول هزینه ها و جریمه ها مندرج در پنل فروشنده بر عهده بازار شهر خواهد بود.

  8-3- کلیه مطالب و تصاویر مندرج در درگاه اینترنتی در خصوص محصولات و کالاها، تحت کپی رایت و مالکیت فکری بازار شهر است.

  هم چنین هرگونه بهره برداری، استناد و استفاده تجاری از آن ها، حتی برای مالک کالا، ممنوع بوده و بازار شهر حق خود را برای پیگیری قانونی نقض این موارد محفوظ می دارد.

  عکس ها و مطالب تولیدی توسط فروشنده مشمول این مورد نخواهد شد.

  8-4- بازار شهر اقدامات و هماهنگی لازم را جهت آموزش و توجیه فروشنده یا نمایندگان ایشان در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی انجام خواهد داد و فروشنده متعهد به حضور در جلسات اجباری می باشد.

  در غیر این صورت بازار شهر می تواند با تشخیص انحصاری خود پنل فروشنده را به دلیل عدم حضور در جلسات آموزشی متوقف نماید و فروشنده حق هیچ گونه اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت.

  متعاقباً فروشنده با استفاده از پنل، اعلام و اقرار می نماید که آموزش های لازم را فراگرفته و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی-تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه بازار شهر طرح نماید.

  8-5- وجوه ناشی از فروش کالا پس از کسر کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی و تأیید واحد مالی بازار شهر، طبق زمان بندی مشخص شده در پنل فروشندگان به فروشنده پرداخت می شود. 

  8-6- بازار شهر در راستای ارائه هرگونه خدمات به فروشندگان، هزینه های مربوطه را مطابق با جدول کمیسیون و هزینه ها مندرج در پنل فروشندگان، در ازای صدور فاکتور از فروشنده دریافت می نماید.

  فاکتور بازار شهر می تواند به صورت الکترونیک روی پنل باشد و فروشنده ظرف 5 روز کاری پس از صدور فاکتور مهلت دارد تا مراتب اعتراض خود را اعلام نماید. بدیهی است در صورت اعتراض موارد توسط بازار شهر بررسی و در صورت صلاحدید در فاکتور بعدی اصلاح می گردد.

  8-7- بازار شهر می تواند حقوق و تعهدات خود ناشی از این قرارداد را به اشخاص ثالث منتقل کند.

  8-8- بازار شهر حق تغییر «شرایط قرارداد» را در هر زمانی داشته و این تغییرات و هم چنین اطلاعیه ها و ابلاغیه ها توسط بازار شهر در پنل اختصاصی فروشنده اعلام می شود که به منزله ی ابلاغ به «فروشنده» می باشد.

  «فروشندگان» متعهد هستند تمامی اطلاعیه ها را با دقت مطالعه نموده و طبق آن عمل نمایند. تغییرات به طور خودکار روی پنل اختصاصی فروشنده قرار گرفته و به منزله ی اصلاحیه و الحاقیه این قرارداد محسوب شده و «فروشنده» متعهد به رعایت مقررات به روز شده می باشد و نیاز به هیچگونه تشریفات دیگری جهت امضا و ابلاغ نمی باشد.

 • تبصره7:

  بازار شهر مسئولیت و تعهدی در خصوص تکالیف قانونی و مالیاتی فروشنده از جمله مالیات بر درآمد و ارزش افزوده کالا ندارد و فروشنده در صورتی که مشمول مقررات مالیات بر ارزش افزوده باشد، متعهد است .

  در اعلام مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری، مالیات بر ارزش افزوده را در نظر گرفته و نسبت به انجام تعهدات مالیاتی و ارائه مدارک و مستندات به حوزه مالیاتی مربوط به خود اقدامات مقتضی را مبذول نماید.

  در صورت عدم رعایت هر یک از تعهدات قانونی و مالیاتی از سوی فروشنده، بازار شهر محق می ﺑاشد که خسارات وارده به خود را ﺑر حسب تشخیص خود از محل مطالبات فروشنده یا تضامین وی راساً و ﺑدون نیاز به مراجعه به مراجع قانونی وصول نماید.

 • ماده 9. وجه التزام

  درصورتی که فروشنده هریک از تعهدات قراردادی خود را در موعد مقرر یا به طور صحیح انجام ندهد یا اقدامات وی به هر دلیل منجر به ورود خدشه به اعتبار یا شهرت بازار شهر گردد.

  بازار شهر حق دارد وجوه التزام به شرح ذیل را با توجه به جدول موجود در پنل فروشندگان محاسبه و از فروشنده مطالبه یا راساً از مطالبات فروشنده کسر کند:

  الف- وجه التزام قیمت گذاری و فروش هرگونه کالا با قیمتی بالاتر از “قیمت مصرف کننده” مندرج بر روی کالا

  ب- وجه التزام فروش کالای غیر اصل و کالای بدون گارانتی

  پ- وجه التزام فروش کالای قاچاق، ممنوعه، غیر بهداشتی مضر

  ت- وجه التزام لغو سفارش مشتری توسط فروشنده به دلایلی از قبیل عدم موجودی کالا در انبار فروشنده، فروش کالاهای ممنوعه، تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت فروشنده، اشتباه در قیمت گذاری و سایر دلایل به تشخیص بازار شهر.

  ث- وجه التزام تاخیر در ارسال کالا ( از تاریخ مقرر در پنل برای تحویل به انبار )،

  ج- وجه التزام مغایرت کالا و محموله ارسالی با سفارش ثبت شده و محموله ثبت شده در پنل، در هنگام ورود به انبار،

  چ- وجه التزام مرجوعی کالا توسط مشتری به دلایلی از قبیل مغایرت محتوایی، معیوب بودن کالا، کالای تقلبی یا غیراصل و سایر دلایل به تشخیص بازار شهر،

  ح- وجه التزام تاخیر در بازپس گیری و تعیین تکلیف کالا توسط فروشنده به دلایلی از قبیل معیوب بودن، ناقص بودن، مسترد شدن از طرف خریدار یا به هر دلیل به تشخیص بازار شهر مشمول باز پس گیری از انبار شدند.

 • تبصره 8

  وجوه التزام مذکور با الزام فروشنده به انجام تعهد اصلی قابل جمع بوده و بدل آن نمی باشد.

 • ماده 10: موارد فسخ قرارداد

  10-1-هر یک از طرفین می تواند در صورت انحلال یا ورشکستگی طرف مقابل قرارداد را فسخ و مراتب را اعلام نماید.

  10-2- بازار شهر می تواند در موارد زیر بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف، ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، قرارداد را فورا فسخ نماید.

  فسخ قرارداد مانع از مطالبه خسارات و وجوه التزام از سوی بازار شهر نمی باشد.

  10-2-1- درصورت نقض تعهدات فروشنده طبق این قرارداد و عدم رفع آن ظرف مدت 10 روز از تاریخ ارسال اخطار کتبی الکترونیکی در پنل یا از طریق ایمیل؛

  10-2-2-درصورتی که مشخص شود فروشنده در صدد تطمیع، اغوا یا ارائه هرگونه پیشنهاد نامشروع به هریک از کارکنان بازار شهر بر آمده است؛

  10-2-3-واگذاری قرارداد به شخص ثالث از سوی فروشنده.

  10-3- علاوه بر موارد مذکور در فوق، بازار شهر می تواند در صورت عدم تمایل به ادامه با طرف مقابل، راساً و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل اختلاف در طول مدت قرارداد، ضمن قطع فوری پنل، رابطه قراردادی خود با فروشنده را بدون هرگونه مسئولیت درخصوص پرداخت خسارات تحت هر عنوان، فسخ کند.

  در این موارد، فروشنده اعلام و اقرار نمود که بازار شهر حق دارد طبق صلاحدید خود عمل نموده و خساراتی تحت هر عنوان، قابل ادعا از سوی فروشنده نمی باشد.

 • تبصره 9

  در صورت فسخ یا خاتمه قرارداد، کالاهای باقی مانده در انبار بازار شهر بعد از تسویه حساب، با ارائه صورتحساب و رسید کتبی به فروشنده مسترد خواهد شد.

  چنانچه ظرف پنج روز از تاریخ خاتمه قرارداد، فروشنده مطالبات بازار شهر بابت خسارات، وجوه التزام و یا سایر مطالبات را تسویه ننماید، فروشنده با تایید قرارداد این اختیار را به بازار شهر می دهد تا کالای موجود در انبار به نفع خود ضبط نموده و مطالبات خود را از محل آن برداشت کند.

 • ماده 11: قوه قاهره (فورس ماژور)

  چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ، شورش، سیل، زلزله، حریق و نظایر آن، ایفای تعهدات از ناحیه یکی از طرفین غیرممکن گردد.

  قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

 • تبصره 10

  طرف مدعی قوه قاهره باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید.

 • ماده 12: اسقاط حق

  اسقاط هر یک از حقوق توسط بازار شهر تنها زمانی واجد اثر است که به شکل کتبی به فروشنده ابلاغ شود.

 • ماده 13: رازداری

  هریک از طرفین باید اطلاعات مندرج در پنل، به ویژه اطلاعات مشتریان را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات مقتضی برای تضمین حفظ محرمانگی آن به وسیله کارکنان خود را نیز اتخاذ نمایند.

  این تعهد تا پنج سال از تاریخ خاتمه قرارداد معتبر است. بدیهی است ارائه اطلاعات به موجب حکم قانونی یا دستور مقامات، از شمول این ماده مستثنی است.

  بازار شهر حق دارد به صلاحدید خود خسارات ناشی از نقض این تعهد را محاسبه نموده و از مطالبات فروشنده کسر نماید.

 • ماده 14: واگذاری

  فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین، نخواهد داشت.

 • ماده 15. قانون حاکم و نحوۀ حل اختلاف

  قرارداد تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

  و با توجه به محل انعقاد قرارداد، کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از آن و یا راجع به آن به مراجع صالح قضایی جمهوری اسلامی ایران در شهر بروجن ارجاع خواهد شد.

  این قرارداد در 15 ماده با تایید قرارداد مورد تایید قرار می گیرد و فروشنده با تایید این قرارداد متعهد بدان خواهد بود.

  لازم به ذکر است درج محصول و فروش آن در بازار شهر به معنای پذیرفتن این قرارداد می باشد و فروشنده نمی تواند اعلام بی اطلاعی نماید.

 

  *تاریخ


  1399-01-01

  *آقا/خانم (الزامی)

  * ایمیل (الزامی)


  *شماره تماس


  *کد ملی


  *شماره شناسنامه


  * آدرس منزل


  کد پستی


  * آدرس فروشگاه


  *آدرس اینترنتی فروشگاه

  تمامی شرایط و قوانین را می پذیرم.